אם אינך רואה מייל זה אנא לחץ כאן
אם אינך רואה מייל זה אנא לחץ כאן
http://www.pulseem.com/Pulseem/ClientImages/2225/%D7%A8%D7%90%D7%A9%20%D7%94%D7%A9%D7%A0%D7%94%20%D7%AA%D7%A9%D7%A2-%D7%97/%D7%9C%D7%95%D7%92%D7%95%202017-1.jpg
/Pulseem/ClientImages/2225///%D7%9B%D7%95%D7%AA%D7%A8%D7%AA.jpg
/Pulseem/ClientImages/2225///8ed44c8014cc4927b432eded6038b0b2..png

לקהילת "ידיד לחינוך" המיוחדת,
אביב הגיע ופסח בא. חג חרות שמח בא אלינו - אותה חרות, שאנחנו לוקחים כל כך כמובן מאליה בכל בוקר: החרות לעשות, החרות לחשוב, החרות ליצור והחרות לבחור. 
הקהילה שלנו מקדשת את החרות, את זכות הבחירה של כל אחד מאיתנו להמשיך ליצור, לתרום, ולחנך לערכים. כך גם חרותו של הנער, הילד, לממש את עצמו, לדעת שהוא מסוגל ויכול, ולכן זכותו לבחור. זוהי גם הבחירה בסובלנות, בהקשבה, בכבוד לאחר - הבסיס האיתן לחרות האדם.
שמח על הזכות להיות חלק מקהילת החרות הגדלה שלנו.

חג חרות שמח ומאושר לכולנו וליקירינו.
אייל שמעוני, חבר הועד המנהל, ״ ידיד לחינוך״

מה מייחד את בתי הספר המצליחים במיוחד בשילוב המתנדבים
ממצאים ראשונים ממחקרה של ד"ר עירית דיאמנט
עשרים בתי ספר ברחבי הארץ הומלצו על ידי רכזות ״ידיד לחינוך״ כמצליחים במיוחד בשילוב ובהפעלה של מתנדבי העמותה. אלה הם בתי ספר בהם התרומה לקהילה ויצירת קשר הדוק עימה נמצאים במקום גבוה בסולם הערכים שלהם. אותם בתי ספר גם מעניקים חשיבות ליצירת מרחב של הזדמנויות למיצוי עצמי לכל תלמיד. מוריהם חשים כי המתנדבים מסייעים לבית הספר במימוש ערכים אלה הלכה למעשה. 
אחת המנהלות כותבת: "כחלק מתפיסת בית הספר, לחינוך לערכים, חשוב לנו להפגיש את התלמידים עם המתנדבים כדוגמא לאזרחות טובה ולתרומה לקהילה". רכזות "ידיד לחינוך" מציינות לטובה את עבודתן המסורה של נשות הקשר בבתי ספר אלה, ותמיכתן של המנהלות בשילוב המתנדבים.

הכירו אותם: ששת מתנדבי החודש מראש השנה ועד פסח
/Pulseem/ClientImages/2225///44d1a935b69b4c58b37eaa4002c78996..png
בנג'י טלאור קרא עוד      
תמרה מזרחי קרא עוד
   שלי אשרי קרא עוד
/Pulseem/ClientImages/2225///f1cbea1cc40442c99e97b3cdf56e1dad..png
רינה ארמן קרא עוד
שלמה קירה קרא עוד
דורון מליס קרא עוד
הכרה והוקרה
דפים מעתון ביה"ס "שקד" בנס ציונה
מכתב תודה מאם למתנדב בבאר שבע
/Pulseem/ClientImages/2225///%D7%9B%D7%95%D7%AA%D7%A8%D7%AA-%D7%A9%D7%A7%D7%93%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%9F-2.gif
בעיתון המקוון של בית הספר "שקד" בנס ציונה, הוקדש מקום נכבד למתנדבי "ידיד לחינוך". גם קבוצת המתנדבים עצמה כתבה שם.
הרכזת מטעם ביה"ס, דליה רוזנבויים הסבירה:
"ידיד"
חינוך" מתקיימת בבית ספרנו כשמונה שנים, ומובילה אותה בעיר הגב' חנה ורשביאק. המתנדבים מסייעים למורות בכיתות או באופן פרטני עם ילדים. בנוסף, חלק מהמתנדבים מפעילים סדנאות מצויינות. כאן המקום להודות למתנדבים בשם הצוות והתלמידים על העבודה הנפלאה והנתינה לתלמידי בית הספר".
בהמשך העמוד, מוזכרים כל עשרת המתנדבים בשמותיהם ובעשייתם.
לדפי השקדיתון לחץ כאן
וזה מה שכתבה סיגל אור, אמה של אפרת מביה"ס "נוה מדבר" בבאר שבע, למתנדב יהודה עלוש.
"אני מרגישה רצון גדול להודות לך מעומק ליבי וליבה של בתי, אפרת אוחיון, כתה ה' ביה"ס "נוה מדבר", על עזרתך המקצועית בלימודי חשבון.
במסגרת תפקידך כמתנדב ב"ידיד לחינוך", עזרת לבתי, אפרת, בלימודי חשבון. מאוצרך ומניסיונך העשיר בתחום, פתחת בפני בתי צוהר חשיבה חדש לפתרון תרגילים".

המכתב הופץ על ידי האם לכל מי שקשור למינהל החינוך בבאר שבע והותר לפירסום.
למכתב המלא לחץ כאן

/Pulseem/ClientImages/2225///4502d911b3a343559073a5e08365e3cf..png
לא מפסיקים ללמוד - ענין רב השנה בפרוייקט "למידה בכל גיל"
מי אינו זקוק לריענון ולהתעדכנות בנושאים השונים המקיפים אותנו? לשמוע הרצאות ולקיים דיונים בנושאים חינוכיים ובנושאים אחרים המעשירים אותנו כבני אדם?
פיילוט שהחל משלושה אזורים, התרחב השנה לשבעה. כ- 450 מתנדבי "ידיד לחינוך" השתתפו השנה במיזם "למידה בכל גיל" בתשעה קמפוסים ברחבי הארץ, וכך יותר ויותר מתנדבים יכלו לקחת חלק במיזם, ללמוד, להתחדש, להפגש ולהחליף חוויות. ("המפגש בהפסקות, חשוב לנו לא פחות מהלימודים עצמם", ציינו חלק מהם).
מה למדו שם? על היכולת לנצח קשיים, על איתור תלמידים למסגרות מתאימות, טיפול בבני נוער בסיכון, תרפיה בעזרת בעלי חיים, ותקשורת בינאישית.
ועוד
דיברו והציעו דרכים לטיפול בנושא הסובלנות ותרבות הדיבור, וזאת לנוכח המצב החברתי בו אנו נמצאים היום.
צוות התקשורת של "ידיד לחינוך" בפעולה
כשמונה כתבות בכל חודש, המספרות על ארועים, יוזמות מעניינות של מתנדבים ב"ידיד לחינוך" וסיפוריהם, הן פרי עבודתו של צוות התקשורת בעמותה. הצוות מורכב משישה עשר מתנדבות ומתנדבים, האמונים על הכתיבה, הצילום והוידאו, ומיצגים את אזורי הפעילות של "ידיד לחינוך". הכתבות מתפרסמות באתר העמותה, וחלקן גם מוצאות דרכן לפייסבוק ולמקומונים.
הצוות מתכנס כשלוש פעמים בשנה בביתה של ריקה שפרינצק, המובילה את הצוות. מטרת המפגשים לגבש את חברי הקבוצה, ובמקביל לשפר את הרמה המקצועית בדרך של ניתוח כתבות שהתפרסמו, העברת משובים, לימוד טכניקות מיקוד וראיון, ניתוח סוגיות מהעיתונות ועוד.
לאחר מספר שנות פעילות, הצוות מגובש והחברים מרגישים נוח לחלוק דיעות וגם להעביר ביקורת בונה.


/Pulseem/ClientImages/2225///%D7%A7%D7%95%D7%9C%D7%90%D7%96%2018%20%D7%92.png
 
נפגשים ומשתלבים בגופים אחרים
 
"ידיד לחינוך" בכנס הארצי של האגודה הישראלית לגרנטולוגיה
העמותה שלנו נותנת היבט ואפשרות אחרת להתמודדות עם הגיל
"מי שיש לו איזה למה שלמענו יחיה, יוכל לשאת כמעט כל איך", ציטטה דר' עירית דיאמנט מ"ידיד לחינוך" את דבריו של פרידריך ניטשה בכנס ארצי של האגודה הישראלית לגרנטולוגיה שהתקיים בחודש פברואר.
הכנס נועד לכל העוסקים בעולם הזקנה: חוקרים, קובעי מדיניות ואנשי מעשה העוסקים במלאכה, והתקיים כדברי העומדים בראשו, בעיצומו של שינוי חברתי דרמטי העובר על החברה הישראלית כבר עתה.
האם החברה הישראלית ערוכה להתמודדות עם מה שהשינוי הזה מביא אתו?
בפאנל בהובלת "ידיד לחינוך" אמרה לאה רוזנברג, יו"ר המזכירות הפדגוגית של העמותה, כי "ידיד לחינוך" מציעה תחושת שייכות, מסגרת הפותחת אפשרויות עבור הגמלאים המצטרפים אליה ומאפשרת להם להישאר רלוונטיים. המחוייבות לתלמידים יוצרת אנרגיות, המעניקות למתנדבים תחושה של: אני עדיין נחוץ ובעל ערך, ועדיין מביא תועלת, משהו שאני, הגמלאי, בחרתי".
האקטון בבאר שבע
פרוייקט האקטון, בהובלת חברת CDI לחדשנות דיגיטלית שבפארק ההייטק בבאר שבע, שיתף עשרים ושניים גמלאים מתנדבים מ"ידיד לחינוך" בתכנית מיוחדת שמטרתה פיתוח חדשנות דיגיטלית לגיל השלישי על מנת להקל על קשיים שונים המתעוררים בגיל זה.
קבוצת המתנדבים בראשותה של הרכזת היישובית, חנה חדד, שנענתה לאתגר,  נפגשה למשך יום שלם עם עשרים תלמידים ותלמידות מכיתת מס"ע – כיתת מצויינות מביה"ס "טוביהו" בבאר שבע. הכיתה יחד עם החונך המלווה התמקדה הפעם  בבני הגיל השלישי.
/Pulseem/ClientImages/2225///%D7%94%D7%90%D7%A7%D7%98%D7%95%D7%9F.png
"בעשור האחרון הוכח שההון האנושי של הגמלאים יכול לסייע לקהילה ולחברה והשיתוף האתגרי שניתן לנו מול בני הנוער היה חוויה בלתי נשכחת" – מדבריה שלציפי טאוב שהשתתפה בהאקטון.

שיתוף פעולה מבורך עם "חבר"- ארגון משרתי הקבע והגמלאים
שיתוף פעולה מניב פירות נרשם לאחרונה בין "ידיד לחינוך" לארגון "חבר".
ארגון "חבר" הוסיף את העמותה למאגר ארגוני ההתנדבות שהוא מפנה אליהם מתנדבים מקרב אנשיו. במסגרת שיתוף הפעולה מתקבלות פניות של המתעניינים להתנדב ב"ידיד לחינוך" ומועברות לרכזי העמותה בישובים השונים לפי מקום המגורים של המתעניינים. 
רכזי ורכזות הקבוצות בעמותה יוצרים קשר ראשוני עם המתעניינים, קובעים פגישה ומתחיל תהליך השמה לשילובם להתנדבות ב"ידיד לחינוך". רבים מהפונים כבר נקלטו הלכה למעשה.
 
מצטרפים למיזם "שותף חינוכי"      שמקדם משרד החינוך
נציגי "ידיד לחינוך" גאים להיות שותפים לחשיבה ולדיונים של משרד החינוך, הפועל להוצאתו לפועל של המיזם הלאומי "שותף חינוכי". מיזם זה עיקרו - הפעלה וגיוס עשרות אלפי מתנדבים מכל שדרות האוכלוסייה – סטודנטים מלגאים, בנות שירות לאומי, עובדים, גמלאים וכו', לטובת מערכת החינוך כתומכי חינוך והוראה, שיתרמו למערכת במגוון פעילויות חינוכיות וחברתיות.
"ידיד לחינוך" יהיה אחד הארגונים המרכזיים שייקחו חלק במיזם לאומי זה והוא זוכה להערכה מצד אנשי משרד החינוך על בסיס הניסיון הנצבר הרב בהפעלת מתנדבים כבר יותר מעשור.
 
עריכה: ריקה שפרינצק
רכזת תקשורת
בנייה ועיצוב: מאשה ליפשיץ
מנהלת תפעול אתר
הודעה זו נשלחה ל- masha100@gmail.com על ידי office@yadidla.org.il
על מנת להסיר עצמך מרשימת תפוצה זו לחץ כאן
נשלח באמצעות PULSEEM מערכת דיוור אלקטרוני וSMS.
הודעה זו נשלחה ל- masha100@gmail.com על ידי office@yadidla.org.il
על מנת להסיר עצמך מרשימת תפוצה זו לחץ כאן
נשלח באמצעות PULSEEM מערכת דיוור אלקטרוני וSMS.
Preview Campaign