אם אינך רואה מייל זה אנא לחץ כאן
 בס"ד


איגוד הביטקוין הישראלי - ניוזלטר מרץ 2022

שלום וברכה,

במרץ הייתה לנו פעילות ענפה: ראשית, השקנו את פורום החברות שיאגד את התעשיה בתחום, היה לנו כנס רגולציה מוצלח מאוד בבית ציוני אמריקה, עלו לאוויר פרקים חדשים של הפודקאסט שלנו "אנשי הביטקוין".


פורום החברות

השבוע השקנו את פורום החברות שיאגד את התעשיה בתחום. אנחנו עדים באחרונה לסדרה של התבטאויות של רגולטורים, שבמקום לעודד את החדשנות בתחום, רואים את ביטקוין, ותחום המטבעות הדיגיטליים כ"בעיה שיש לטפל בה". אנחנו סבורים אחרת. קחו לדוגמה את הנתון הבא: KPMG מצאו שב- 2021 הושקעו 30.2 מיליארד דולר במיזמים בתחום. מתוכם (על פי SNC) הושקעו 1.726 מיליארד דולר בחברות ישראליות וגם זה, בלי 0.5 מיליארד שהושקעו בפיירבלוקס בינואר 2022. זה אומר ש- 5.7% מההשקעות בעולם בתחום היו בחברות ישראליות.


זו לא בעיה, ככה נראה מנוע צמיחה של ההיי טק הישראלי. ישראל צריכה לאמץ את התחום ולא להתייחס אליו כבעיה שיש לפתור. אל החברים המייסדים של הפורום הצטרפו: Aleph, Bits of Gold, Blox, Celsius Collider Ventures, Dcentralab, Efficient Frontier, Fuse יחד, כמובן, עם האיגוד, ואת הפורום ינהל ניר הירשמן שלנו. 

אתמול כבר ראינו ניצנים ראשונים של פעילות, כמו למשל, העמידה האיתנה של שרת המדע לצד הקהילה והתעשיה בתחום, ואנחנו פועלים על מנת לצבור רוח גבית, ולוודא שהסביבה הרגולטורית בישראל מסייעת לתחום ולא מגבילה אותו. 


נב"ת 411: "ההוראה שתמנע מהבנקים לסרב לקריפטו"

לאחר השולחן העגול שקיימנו, הוצאנו מכתב לבנק ישראל על ההערות שלנו לנב"ת, שרובו חיובי למדי. קיימנו השבוע פגישה בנושא עם אנשי בנק ישראל, שהיו חיוביים מאוד והראו נכונות רבה לפתור את הבעיות של המשתמשים בתחום.


פודקאסט "אנשי הביטקוין" העונה השנייה

החודש העלנו לאוויר פרקים חדשים של הפודקאסט שלנו: "אנשי הביטקוין". בעונה השנייה אנו מראיינים אנשים שונים ומרתקים, הקשורים לתעשיית הקריפטו. בכל שבוע מתפרסם פרק נוסף, מוזמנים לעקוב.

האזינו לפרקים החדשים שעלו לאוויר:

מקולו לפיוז: מרק סמארגון רוצה לחבר את הבלוקצ'יינים של העולם

אנשי הביטקוין במלחמה: אלי בז'רנו מנכ"ל Bit2C על אוקראינה, ויטליק, ומטבעות אמיתיים מאוד

האם הבנקים יצליחו לעכל את ביטקוין? פרק מיוחד עם יובל רואש

אלון מורוך: האם סטייקינג אפשרי?

הפרקים זמינים להאזנה גם באפליקציות הפודקאסטים השונות: 

ספוטיפיי, גוגל פודקאסטס, אפל פודקאסטס ודיזר.


אירועים נוספים

בתאריך ה - 10.03.22, התקיים כנס רגולציה מוצלח מאוד של איגוד הביטקוין הישראלי וחברת ICC, בשיתוף מחוז מרכז של לשכת עורכי הדין בישראל. בכנס היו פאנלים שונים, ראיונות אחד על אחד וכן הרצאות מפי הרגולטורים השונים.
לצפייה בסרטוני וידאו ממרבית הכנס, לחצו כאן
במהלך הכנס, הקלטנו פרקים נוספים של הפודקאסט שלנו - "אנשי הביטקוין" ואנו ממשיכים להקליט גם בימים אלה. 


אירועים בשגרירות הביטקוין

תערוכת אמנות ביטקוין

בתאריך ה - 03.04.22, נערכה פתיחת הש. גלריה - אותה אצרה שגרירות הביטקוין, בשיתוף פעולה עם 10 אמנים מרחבי העולם. תערוכת אומנות הנפרשת על שתי קומות, בה מוצגות יצירות שמסבירות על אספקטים שונים בביטקוין, ביטויים שהקהילה אימצה, דמויות משמעותיות, התנהגות השוק ואירועים היסטוריים חשובים.


כמידי שבוע, בימי ראשון בערב, החל מהשעה 19:00, אנו ממשיכים לקיים את מפגשי ה"סאטושי סקוור" - מפגשים המיועדים לחברי הקהילה ולכל מי שחפץ להגיע. כולם מוזמנים!
כתובת: שגרירות הביטקוין - רח' אחוזת בית 1, תל אביב.

  

ניתן להתעדכן באירועים עתידיים בלוח האירועים שלנו.


ביטקוין בתקשורת בישראל


חדשות ביטקויןהמלצת האזנה

יוצרים תחת אש - פודקאסט "גם כן תרבות" / כאן - האזינו לדקה 43:00, - ניר הירשמן - אחראי תחום רגולציה ומנהל פורום החברות של האיגוד, התראיין ודיבר על אוקראינה וגיוס תרומות בביטקוין.


קורס חדש מבית CryptoJungle
מסלול הכשרת עובדים בתעשיית הקריפטו
CryptoJungle, אתר התוכן והאקדמיה המובילים בישראל בתחום המטבעות הדיגיטליים בהובלת בן סמוחה, משיקים מסלול ראשון מסוגו להכשרת עובדים בתעשייה. במסלול יתארחו מומחים מהתעשייה לשתף מניסיונם ומקצועיותם, ביניהם ד"ר מילי פרי יו"ר מרכז הבלוקצ'יין של הלשכה לטכנולוגיות מידע, תומר רביד מנכ"ל בלוקסטקס ותומר וייס, מנהל מוצר ההלוואות של חברת צלזיוס.

 המסלול מיועד הן לבעלי עסקים שמעוניינים להכשיר עובדים חדשים וקיימים בתחום או להכין את מערך האימוץ הפנים-ארגוני, והן למחפשי עבודה הרוצים להשתלב בתעשייה הצומחת.

 היקף המסלול הינו 30 שעות אקדמיות שבסיומן יקבלו המשתתפים את הכלים הנדרשים כדי להבין את עולם הקריפטו.

למידע נוסף הקליקו כאן 

 

קוד קופון לקבלת הנחה בגובה 5% לעוקבי איגוד הביטקוין: BITORG

ניתן לבצע את הרכישה ישירות דרך העמוד הבא.שמרו על קשר:

עדכונים על אירועים שקשורים לביטקוין ומטבעות דיגיטליים אפשר למצוא בלוח האירועים שלנו

מידע על ביטקוין וקריאה נוספת באתר איגוד הביטקוין הישראלי

הירשמו לערוץ הטלגרם הרשמי של איגוד הביטקוין הישראלי
הצטרפו לקבוצת הפייסבוק של קהילת הביטקוין הישראלית

עקבו אחרינו בטוויטר

כיתבו ל: contact@bitcoin.org.il
בברכת חג אביב שמח לכולם! 


 הודעה זו נשלחה ל- aluma@bitcoin.org.il על ידי aluma@bitcoin.org.il
על מנת להסיר עצמך מרשימת תפוצה זו לחץ כאן
גם דיוור זה נשלח על ידי פולסים
Preview Campaign